powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Pytania i odpowiedzi \ Jakie potrzebne są uprawnienia do prowadzenia zajęć kompensacyjno-kompensacyjnych w przedszkolu?

Jakie potrzebne są uprawnienia do prowadzenia zajęć kompensacyjno-kompensacyjnych w przedszkolu?

Czy dyplom licencjacki na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Logopedią Szkolną, uprawnia do prowadzenia zajęć kompensacyjno-kompensacyjnych w przedszkolu?

08:50 29-05-2014
maciejBiernacki

Odpowiedź eksperta

Maciej Biernacki Dyrektor szkoły podstawowej

Raczej, nie.

W rozporządzeniu MEN z dnia 17 listopada 2010 roku (Dz. U. nr 228, poz. 1487) § 6 ust.2  czytamy „W przedszkolu i placówce pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest udzielana uczniom w formie: 1)zajęć specjalistycznych: korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, socjoterapeutycznych oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym; 2)porad i konsultacji.”

W § 14 czytamy Zajęcia rozwijające uzdolnienia, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia specjalistyczne prowadzą nauczyciele i specjaliści posiadający kwalifikacje odpowiednie dla rodzaju prowadzonych zajęć.”

Nasuwa się wniosek, że powyższe kwalifikacje uprawniają do prowadzenia zajęć specjalistycznych logopedycznych.

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x